NHL: egy győzelemre a nagydöntőtől a Boston

Az első két, idegenbeli mérkőzésen viszonylag könnyedén diadalmaskodó Boston ezúttal már a 2. percben eredményes volt. David Krejcinek ez volt a 9. találata és a 21. pontja a playoffban, a cseh csatár mindkét mutatóban élen áll.

A folytatásban nagy erővel támadott a Penguins, és a 29. percben Chris Kunitz egyenlített. Később nem esett újabb találat, de a vendégek közelebb álltak a győzelemhez.

A hirtelen halál második játékrészének végén, egészen pontosan a meccs 96. percében aztán Brad Marchand tálalt Patrice Bergeron elé, aki nem hibázott. A hazaiak finn kapusa, Tuukka Rask 53 védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon a cseh Tomas Vokoun 38-szor hárított.

Ezzel a kiesés szélére került a Sidney Crosby és Jevgenyij Malkin fémjelezte, az alapszakaszban keletről a legjobb mutatóval rendelkező gárda. Az NHL történetében eddig háromszor fordult elő, hogy egy csapat 0-3-ról párharcot nyerjen. Legutóbb, még 2010-ben éppen a Bostonnal esett meg az a szégyen, hogy tetemes előnyről veszítsen.

A nyugati fináléban a Chicago Blackhawks 2-1-re vezet a címvédő Los Angeles Kings ellen

NHL
Keleti főcsoport, döntő, 3. mérkőzés:
Boston Bruins-Pittsburgh Penguins 2-1, kétszeri hosszabbítás után
A párharc állása: 3-0 a Boston javára. A következő mérkőzésnek ugyancsak Boston ad otthont magyar idő szerint szombat hajnalban.